Koncentrator tlenu

 

Wiele osób, które cierpią na wszelkiego rodzaju choroby niewydolności związane z układem oddechowym, może potrzebować stałego wsparcia urządzeń jakimi są koncentratory tlenu. Wypożyczalnia z Bytomia proponuje różnorodne urządzenia tego typu, które można wynająć za atrakcyjną opłatą.

Czym jest koncentrator?

Można je nazwać mini-fabrykami tlenu. Urządzenia te pobierają powietrze atmosferyczne, sprężają je i oddzielają azot od interesującego nas pierwiastka. Dzięki temu zapewniają stały jego dopływ, który jest produkowany na bieżąco. Są to urządzenia cicho pracujące i nieskomplikowane w obsłudze. Konieczne jest regularne uzupełnianie nawilżacza poprzez dolewanie wody destylowanej. Nie można również zapomnieć o czyszczeniu filtrów zewnętrznych.

Sprzęt z wypożyczalni

Dzięki naszej ofercie, możliwe będzie korzystanie ze sprzętu za dokonaniem stałej miesięcznej opłaty. Proponujemy różne maszyny, z które różnią się pomiędzy sobą parametrami oraz ceną. Niemniej jednak, należy pamiętać, że miesięczna cena za wynajem koncentratora tlenu to koszt rzędu stu lub ponad stu złotych! Oferta cenowa z pewnością jest atrakcyjna, jako że zakup takiego urządzenia to co najmniej tysiąc złotych.

Oferta naszej wypożyczalni z Bytomia to rozwiązanie dla osób, które chcą korzystać z fachowych urządzeń tańszym kosztem!

Koszt wypożyczenia koncentratora tlenu to 119 zł/ m-c, BEZ KAUCJI!

Kaniule nosowe – tzw. wąsy GRATIS!

Oferowane przez nas aparaty do tlenoterapii domowej – KONCENTRATORY TLENU mają szerokie zastosowanie, m.in.:

• dla chorych z trudnościami z oddychaniem (w astmie, POCHP, zmiany nowotworowe),
• dla osób z niewydolnością krążenia,
• dla osób z bezdechem sennym,

• w leczeniu COVID-19,

• w kosmetyce dla poprawy cery i opóźnianiu procesów starzenia,
• dla sportowców dla poprawy wyników.

 

KONCENTRATOR TLENU STACJONARNY 5l/min.
Cena: 119 zł/m-c

Dane techniczne:

• Strumień wyjściowy 0,5 do 5 l/min (bezprogowo)
• Stężenie tlenu:
– 0,5 – 3 l/min 95,6% do 93%
– 4 l/min 95,6% do 91%
– 5 l/min 95,6% do 87%
• Ciśnienie wyjściowe : 0,3 bar wzgl. +/- 10% (po 30 min użytkowania)
• Poziom szumu : 40 dB (A)

 

Tlenoterapia w leczeniu COVID-19

Hipoksemia (niedotlenie) może występować z powodu upośledzenia funkcji oddechowych przez COVID-19. Tlenoterapia wyrównuje hipoksemię i łagodząc uszkodzenia narządów wtórnych spowodowane zaburzeniami oddychania i hipoksemią.

Ciągłe monitorowanie saturacji w czasie tlenoterapii

Część chorych nie manifestuje zaburzeń i niedoboru tlenu na początku infekcji, ale z czasem ich stan może się gwałtownie pogarszać. Dlatego zaleca się ciągłe monitorowanie saturacji przed i podczas tlenoterapii.

Tlenoterapia tak szybko, jak to możliwe

Tlenoterapia nie jest konieczna u chorych z saturacją (SpO2 ) powyżej 93% oraz u chorych bez widocznych objawów niewydolności oddechowej przy oddychaniu powietrzem atmosferycznym. Tlenoterapia KONCENTRATOREM TLENU jest szczególnie zalecana u chorych z objawami niewydolności oddechowej. Należy zauważyć, że niektórzy chorzy w ciężkim stanie ze wskaźnikiem oksygenacji PaO2 /FiO2 < 300 mmHg nie manifestują objawów niewydolności oddechowej.

Cel tlenoterapii

Celem tlenoterapii jest utrzymanie saturacji (SpO2) na poziomie 93-96% u chorych bez przewlekłej choroby płuc i na poziomie 88-92% u chorych z przewlekłą niewydolnością oddechową typu II. U chorych, u których saturacja spada poniżej 85% podczas wykonywania codziennych czynności zaleca się tlenoterapię i wyrównanie SpO2 do 92-95%.